Öğrenci Koçluğu

Koçluk, öğrencilerin potansiyelini ve performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla, düşüncelere meydan okuyan ve farklı perspektiflerin ortaya çıkmasını sağlayan yaratıcı bir ortaklık sürecidir.Öğrenci koçluğu programı içerisinde öğrencinin hedefinin net bir şekilde belirlenmesi ve hedefine ulaşması için çalışmalar yapılır.Öğrenci koçluğu içerisinde yapılan çalışmaları şu şekilde özetleyebiliriz:

+ Hedef Belirleme
+ Meslek seçimi ve kendini tanıma ile ilgili testlerin yapılması
+ Swot Analizi ile öğrencinin güçlü ve gelişmesi gereken yönlerinin belirlenmesi
+ Hangi konularda duygusal destek hangi konularda akademik destek alması gerektiğinin netleştirilmesi ve bu konularda gerekli desteğin sağlanması (örn sınav kaygısı gibi duygusal destek veya gerekli görülen derslerden akademik destek)
+ Motivasyon çalışmaları
+ Yurtdışı yerleştirme işlemleri sürecinde her zaman yanında bulunma
Kısacası öğrenciyi tanıma, kendisinin de kendisini tanımasını sağlama, doğru okul ve mesleğin seçimi ve buna ulaşması için gereken duygusal, motivasyonel ve akademik desteğin sağlanması öğrenci koçluğunun içeriğini oluşturur.

Ebeveyn Koçluğu

Ebeveynlik, anne ve babaların yaşamındaki en tatmin edici duygulardan biridir. Aynı zamanda ebeveynlik; çocuklarına mutluluk ve sevgi vermek için kendileriyle ilgili pek çok şeyden ödün vermelerine neden olabilir. Bazen işlerini, ilişkilerini, finans durumlarını ve çocuklarını dengelemekte güçlük çekerler. Ayrıca çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için sahip oldukları kaynakları iyi bir şekilde değerlendirmeleri gerekmektedir.
Bunu istedikleri şekilde yönetemedikleri zamanlar da olabilir. Ebeveynler, bu konularda bunalmış, kafası karışık, stresli ve mutsuz hissettiklerinde bu durum çocuklarına da benzer şekilde yansır.

Yaşam koçluğu, ebeveynlerin hayal ve arzularınıza ulaşmalarında onlara yardımcı olan profesyonel bir dostluk gibidir. Koç sizin kişisel durumlarınızı, inançlarınızı ve değerlerinizi inceler ve programı sizin ihtiyaç ve hedeflerinize göre ayarlar. Ne elde etmek istiyorsanız hiç sorun değil, sahip olduğunuz kaynaklar ve siz olduğunuz gibi kabul edilirsiniz. Koç, nerede sıkıştığınızı bulmanıza yardımcı olur ve size hayatınızın ve çocuklarınızın hayatının yeniden akmasını sağlamanın yollarını bulmanızda destek verir.

Koçluk ve mentörlük programı ile aşağıdaki alanlarda gelişim sağlamak hedeflenir:
+ Iyi bir zaman yönetimi ve koordinasyonu becerisi
+ Eşinizle olan iletişiminizi geliştirme
+ Kendinize daha fazla keyifli zaman ayırabilme
+ Hayata daha pozitif bir bakış açısıyla bakma
+ Bir birey ve bir ebeveyn olarak daha fazla kendine güven
+ Daha iyi bir odaklanma
+ Daha yüksek enerji
+ Kendinizi ve duygularınızı daha iyi anlama
+ Daha iyi iletişim becerisi
+ Daha fazla empati
+ Sevgi dilini daha iyi anlama ve bunu ebeveynlikte kullanma becerisi
+ Kendi kişisel gelişiminiz için zaman ayırma becerisi
+ Aileniz ve çevrenizle daha tatminkar bir ilişki
+ Kendi kendini motive etme becerisi
+ Duygu kontrolü için gerekli teknikleri öğrenme

Kurumumuzda aşağıdaki testler uygulanmaktadır:
+ Moxo dikkat testi
+ D2 dikkat testi
+ Mesleki ilgi envanteri
+ Agte
+ Frankfurter konsantrasyon ve dikkat testi
+ Bireyi tanıma envanteri
+ Mesleki olgunluk envanteri
+ Sınav kaygısı ölçeği